Oprawa prac i dokumentów

Oprawę prac i dokumentów wykonujemy na miejscu w siedzibie naszej firmy. W większości stosujemy technoologie szybkich opraw.

Można u nas w całości wydrukować i oprawić wszelkiego rodzaju parce i dokumenty. Przychodząc z dyskietką lub pendrivem można wyjśc z gotową pracą lub książką. 

Zapraszamy codziennie w godz. 8.00 - 16.00,  w soboty 9.00 - 13.00

Wykonujemy następujące prace:Oprawa prac           dyplomowych i magisterskich

Jest to tzw. twarda oprawa. Tą technologią można oprawić prace do 200 kartek. Zaletą tego sposobu oprawy jest duża szybkość wykonania. Prace zazwyczaj oprawiamy na poczekaniu. Można u nas również prace wydrukować.  Preferowanym formatem plików dostarczonych do druku Duons sale, top quality and 100% same as the original.jest format PDF.   

twardeokladki_1.jpg

.

Oprawa prac           (oprawa miękka)

Ten sposób oprawy wykonujemy poprzez termobindowanie. Można w ten sposób oprawić do 200 kartek. Posiadamy zestaw gotowych okładek w różnych szerokościach do których wklejana jest na gorąco praca. Prace po sklejeniu przycinamy na gilotycnie co nadaje jej estetycznego wyglądu. Te oprawy również wykonujemy na poczekaniu.

termobind.jpg
Bindowanie

Bindowanie wykonujemy na elektrycznej maszynie bindującej, pozwalającej jenorazowo przedziurkować do 20 kartek i oprawić prace do 250 kartek. Posiadamy zestaw plastykowych grzbietów w różnych kolorach.  Te oprawy również wykonujemy na poczekaniu.

bindowanie.jpg

.Spiralowanie

Spiralowanie to również bindowanie tyle, że grzbietem drutowym. Spiralujemy na elektrycznej maszynie o rozstawie  oczek 3:1 cal. Jednorazowo dziurkujemy do 15 kartek i oprawiamy do 200 kartek A4. Ten sposób oprawy oferujemy dla większych nakładów opraw.

drutbind.jpgLaminowanie

Laminację wykonujemy standardowo na laminatorze foramtu A3+ z systemem gorących wałków. Usługi laminacji wykonujemy zazwyczaj na poczekaniu. Większe ilości laminujemy na laminatorze rolowym o szerokości wałka 35 cm. Przemysłowe ilości foliujemy na poligraficznej maszynie foliującej o szerokości laminacji 52 cm i szybkości 3.000 szt formatu B3/godz.

lamin_mach.jpg

.Oprawy książkowe

Oferujemy również wykonanie opraw książkowych, z grzbietem klejonym, czyli tzw. opraw książkowych miękkich. W ten sposób możemy oprawić do 250 kartek formatu A4 lub A5. Do oprawianych książek możemy wykonać okładki barwne już dla bardzo małych nakładów, również foliowane folią błyszczącą lub matową.


termobindmachine.jpg

.

Bigowanie

Usługę bigowania wykonujemy na elektrycznej bigownicy o szerokości bigu 50 cm.  Bigowanie pozwala na estetyczne zaginanie druków wykonanych zazwyczaj na grubszym kartonie. Stosuje się do składanych zaproszeń, okładek na dyplomy lub dokumenty jak również do przygotowania okładki do oprawy książkowej.

bigowanie_mach.jpg

.Wydruki kolorowe       i czarno-białe 

Najczęściej przed oprawą pracy robimy jej wydruk. Posiadany sprzęt pozwala nam na wysokiej jakości wydruk wszelkich prac zarówno kolorowych jak i czarno-białych. Drukujemy również wszelkiego rodzaju dokumenty dostarczone do nas na nośnikach typu pendrive lub dyskietka. Preferowanym formatem plików dostarczonych do druku jest format PDF.

kserobiuro.jpg